Praca w Irlandii a zwrot podatku

Jeszcze kilka lat temu praca w Irlandii była dla wielu Polaków najlepszym rozwiązaniem swojej trudnej sytuacji finansowej. To, że wielu naszych rodaków wyjeżdża do pracy za granicę już dzisiaj nikogo nie dziwi. Zarobki jakie można otrzymać u zagranicznych pracodawców kilkukrotnie przewyższają polskie dochody. Jest też tak, że wielu Polaków nie ma nawet obiecanego minimum, bowiem bezrobocie w Polsce kształtuje się na naprawdę wysokim poziomie i ta sytuacja od lat się nie zmienia.
Te i inne czynniki spowodowały odpływ Polaków do krajów poza nasze granice. Jeszcze kilka lat temu najchętniej wybieranym pod wieloma względami państwem była Irlandia. Dziś w tym kraju kryzys gospodarczy tak namieszał, że Polacy albo wracają do naszej ojczyzny, albo szukają pracy w takich krajach jak Niemcy, Holandia czy Wielka Brytania. W każdym razie nadal wielu z naszych rodaków myśląc o wyborze dalszej drogi na życie i sposobu zarabiania pieniędzy wybiera zatrudnienie poza granicami naszego kraju. Co daje im praca za granicą?
Zwrot podatku to jeden z niewielu powodów, dla którego warto pracować za granicą w sposób legalny, na umowę o pracę. Przekonało się o tym wiele osób, które już wróciły do Polski, a które wcześniej podpisały umowę z irlandzkim pracodawcą. Zwrot podatku Irlandia bowiem oferuje wszystkim obywatelom, jak i obcokrajowcom, jeżeli dokonali oni nadpłaty podatku dochodowego. Dzięki temu starając się o zwrot podatku Irlandia po powrocie z pracy w tym kraju, mamy szansę odzyskać należne nam dochody, jakie dała nam praca za granicą.

Comments are closed.