Każdy kto pracuje na zasadzie umowy o pracę ma obowiązek rozliczać się z podatków od dochodów, kraj nie robi w tym względzie różnicy jeżeli chodzi o obowiązek. Jeśli chodzi o wysokość to już tak, ponieważ każdy kraj może narzucać własne podatki i własne stawki podatkowe. Jedne z najwyższych podatków w Europie, jak i na świecie ma Dania. O ile Duńczycy mogą sobie pozwolić na wysokie podatki, o tyle osoby emigrujące tam za pracą nie są z tego tytułu szczególnie pocieszone. Ale i dla nich znaleźliśmy odrobinę pocieszenia.
Warto wiedzieć, że po powrocie do naszej ojczyzny można starać się o zwrot podatku. Dania, a dokładniej duńskie urzędy podatkowe umożliwiają nam takie rozliczenie, warto więc z niego skorzystać, aby odnieść jedną z korzyści jaką daje nam praca za granicą. Zwrot podatku to procedura polegająca na obliczeniu wysokości nadpłaconego podatku dochodowego i kierująca wnioski do właściwego miejsca w Danii, aby ten podatek nam rozliczył i wypłacił. Miejsce to musi odpowiadać regionowi naszego wcześniejszego miejsca zameldowania, czy też zamieszkania w tym państwie w czasie naszego zatrudnienia.
Podatek dochodowy jaki opłacają osoby fizyczne w Danii jest obwarowany wieloma różnymi podatkami, a tym samym jest on przeznaczany na różne cele. Oczywiście są również względem niektórych części tego podatku podstawy opodatkowania, więc zarabiający więcej z pewnością płacą wyższe podatki, niemniej nawet Ci, którzy nie zarabiają dużo odczuwają ciężar podatkowy na swojej kieszeni. Dlatego warto, po powrocie do Polski skorzystać z zalety, jaką daje nam praca za granicą. Zwrot podatku z zagranicy bowiem przysługuje wyłącznie osobom pracującym przez pewien okres czasu legalnie poza granicami naszego kraju.
Jak rozliczyć podatek z Danii? Najprościej znaleźć w Internecie biura podatków zagranicznych, w których usługach jest zwrot podatku Dania.

Comments are closed.