O tym, dlaczego warto wiedzieć więcej

Mój przyjaciel przez dłuższy okres czasu pracował za granicą. Niestety sytuacja finansowa zmusiła go do tego. W domu nigdy się nie przelewało, a gdy stracił pracę i okazało się, że nie ma za co utrzymać swojej rodziny, postanowił poszukać pracy poza naszym krajem, ponieważ tutaj nikt nie odpowiadał na jego aplikacje. Mimo to, że jest wykształconym człowiekiem, o pracę w naszym kraju trudno.
Wyjazd mojego przyjaciela do pracy za granicą nie był długi, ale był bardzo owocny. Był to okres kiedy najwięcej naszych rodaków wyjeżdżało do pracy do Irlandii. Okazało się, że jest to praca w pełni legalna. Od razu więc podpisał umowę o pracę z irlandzkim pracodawcą i ciężko pracował, żeby otrzymywać jak najwyższe pensje. Gdy postanowił jednak powrócić do kraju z zarobionymi pieniędzmi i starać się o szukanie pracy ponownie w Polsce miał pewne opory. Zdawał sobie bowiem sprawę, że zanim znajdzie pracę w kraju, zapewne oszczędzone w Irlandii pieniądze się rozpłyną. Wtedy spotkał mnie na swojej drodze.
Jestem osobą na co dzień pracującą z ludźmi rozliczającymi zwrot podatku. Irlandia to jeden z krajów, które nasze biuro podatków zagranicznych rozlicza. Dzięki temu można odzyskać część nadpłaconego podatku jaki przyniosła pracownikom praca za granicą. Zwrot podatku może okazać się dla wielu ludzi bardzo pomocnym zastrzykiem finansowym. Rozliczenie podatku następuje poprzez kontakt z irlandzkim urzędem podatkowym i poprzez wypełnienie wniosków o zwrot podatku Irlandia.
To, o czym rozmawiałem ze swoim przyjacielem to jego opinie, co dała mu praca za granicą. Zwrot podatku jaki wtedy zaproponowałem, żeby mu Go rozliczyć ucieszył go niezmiernie. Były to bowiem naprawdę wysokie pieniądze. Bardzo serdecznie mi więc podziękował za tą poradę, bo nie miał o tym zielonego pojęcia.

Comments are closed.