Co warto zrobić wracając z pracy z Irlandii?

Wielu naszych obywateli w czasie kryzysu panującego na świecie ucieka z krajów, do których emigrowało. Irlandia dotknięta kryzysem stała się dla wielu Polaków mniej atrakcyjna niż przed nim, dlatego wielu z nich postanawia wrócić do Polski. Nic w tym dziwnego, bowiem nawet sami Irlandczycy poszukują na chwilę obecną zatrudnienia w innych częściach Europy, czy nawet świata – na przykład starając się o pracę w Australii. Co więc powinien zrobić każdy Polak, który wraca do Polski po powrocie z Irlandii?
Nie każdy wie i zdaje sobie sprawę, ile zalet finansowych przynosi praca za granicą. Zwrot podatku jest jedną z nich i jedną z najważniejszych, ponieważ odzyskany przez biuro podatków zagranicznych podatek może być bardzo wysoki i może przez długi czas wystarczyć na utrzymanie całej rodziny. Warto więc skontaktować się z takim biurem i zapytać, co zrobić, aby zwrot podatku Irlandia był możliwy do odzyskania.
Podkreślamy, każdy legalnie pracujący w Irlandii obywatel naszego kraju powinien zebrać potrzebne dokumenty i udać się do biura podatków zagranicznych, które rozliczy za niego jego podatek dochodowy z irlandzkim biurem podatkowym. Naliczony zwrot podatku Irlandia jest nadpłacony za cały okres podatkowy, dlatego występuje jego nadpłata, o jaką warto się starać. W biurze podatkowym doradcy wstępnie oszacują wielkość tej nadpłaty i wskażą inne możliwe korzyści finansowe, z jakich można skorzystać starając się o zwrot podatku. Wiedzą oni bowiem dobrze jakie korzyści podatkowe przynosi dla Państwa praca za granicą.
Zwrot podatku, który zostanie wyliczony i uznany, irlandzki urząd podatkowy przelewa bezpośrednio na konto podatnika. Oznacza to, że osoba pracująca w Irlandii pomimo, że starała się o zwrot podatku przez biuro podatków zagranicznych, pieniądze otrzyma bezpośrednio na swoje konto.

Comments are closed.